Yenileme silah fark eğitimi daha önce bir kere özel güvenlik eğitimi almış ve silahlı özel güvenlik olarak sınavlarda başarılı olup kimliğini de silahlı özel güvenlik olarak alıp kullanan kişilerin başvuracağı fark eğitimidir. Ayrıca 5 yıl geçerlilik süresi sonunda kendi isteğiyle kimliğini silahsız özel güvenliğe çeviren ya da silahlı yenileme eğitiminden kalan ve atışlardan da başarısız olanların katılabileceği eğitimdir.

Şunu da belirtmeliyiz ki sınavlara katılmayıp kimlikleri silahlıdan silahsıza düşürülen kişilerin tekrardan silahlı özel güvenlik kimliği edinebilmek için alacakları fark eğitimidir.

Gerçekleşecek olan bu eğitim 10 saatlik dersten oluşmaktadır. Bu dersin 5 saati teorik sınıf ortamında işlenmek kalan 5 saati poligonda atışlar olarak belirlenmiştir. Eğer kimliğiniz silahlıdan silahsıza farkında olmadan düştüyse (süresi dolmadan yenilemediyseniz) bu eğitimi alarak atışlardan geçtikten sonra tekrardan kimliğinizi silahlıya çevirebilirsiniz. Ayrıca silahlı özel güvenlik eğitimi veya silahlı yenileme eğitimindeki atışlardan kaldıysanız yine bu 10 saatten oluşan yenileme silah fark eğitimini almanız gerekecektir.

Ritim Grup bünyesindekiKartal Özel Güvenlik sayfamız sizlere yenileme silah fark eğitimi konusunda eksiksiz ve güncel şekilde bilgi sağlamak adına kurulmuştur. Bu sebeple özel güvenlik temel eğitiminin başlangıcından itibaren alacağınız eğitimler eski emniyet mensuplarının öğretici kadromuzda yer almasından dolayı sizlere fazlasıyla mesleki bilgi katacaktır. Eğitmenlerimizden birçok konuda bilgi edinebileceksiniz. Çünkü mesleğinde 30 yılını doldurmuş eğitmenlerimiz sektörde yaşadıklarını tecrübeleri ile harmanlayıp derslerde sizlere en ince detaylara kadar iş hayatınızda işinize katkı sağlayacak özel bilgiler paylaşacaktır.

Aşağıdaki tabloda da belirtildiği üzere uzman eğitmenlerimiz toplam 10 saatin 5 saatini teorik kalan 5 saatini ise poligon atışları olarak vermektedir (Silah bilgisi ve atış dersinin 5 saati teorik diğer 5 saati de uygulamalıdır.).

Ders AdıDers Saati
Silah Bilgisi5 saat
Silah Atış5 saat
TOPLAM 10 saat

Yenileme Silah Fark Eğitimi İçin İstenen Belgeler

  1. T.C. Nüfus Cüzdanı Fotokopisi (1 Adet –  Arkalı-Önlü)
  2. Resim – Biyometrik (4 Adet)
  3. İkametgah (E-Devletten Çıkartılabilir.)
  4. Diploma Fotokopisi (En Az Lise)
  5. Silahlı Özel Güvenlik Sertifikası Fotokopisi veya Silahsız Özel Güvenlik Sertifikası Fotokopisi

Herhangi bir evrak işlemi yapmadan önce bize danışınız. Çünkü yanlış veya eksik sağlık raporu aldığınızda hem zaman hem de ücret kaybı yaşayabilirsiniz. Sağlık raporu almadan önce mutlaka bize sorunuz.

Son olarak kayıt işlemlerinin başlaması için eğitim kurumumuza kimliğiniz ile gelerek kayıt yaptırabilirsiniz. Çünkü kontenjanlar hızlı dolmaktadır. Bu nedenle kayıt işlemi yaptırarak yerinizi as listede alabilirsiniz. Kayıt işleminizi yaptıktan sonra diğer evrakları da eğitim başlayana kadarki süreçte tarafımıza ulaştırabilirsiniz.

Yenileme Silah Fark Eğitimi Kimlere Verilmelidir?

  • Silahlı özel güvenlik eğitiminde atışlardan kalanlara,
  • Son yenileme tarihinden önce silahlı güvenlik kartını yenilemeyenlere
  • Silahlı güvenlik iken silahsıza geçmiş kişiler daha sonra silahlı güvenlik görevlisi olmak istediklerinde
  • Sınavlara katılmayıp kartı silahsıza düşenler tekrar silahlı güvenlik görevlisi olmak için bu eğitimi almak zorundadır.

Özellikle belirtmek isteriz ki yenileme sürelerinde kimliğinizi yenileyin. Kimliğinizi en az 5 ay ve en fazla 1 yıl içerisinde yenileyiniz. Bunun için bizden yenileme silah fark eğitimi almanız gerekir.

Eğitmenlerimiz toplam 10 saatin 5 saatini teorik kalan 5 saatini ise poligon atışları olarak vermektedir (Silah bilgisi ve atış dersinin 5 saati teorik diğer 5 saati de uygulamalıdır.). Atışlarda başarılı olan kişiler yenileme işlemleri sonucunda yeni silahlı özel kimlik kartlarına başarıyla geçiş yapabilmektedirler.

Silah Bilgisi ve Atış derslerinin 5 saati kurumlarımızdaki ana dersliklerimizde uygulanmaktadır. Derslerde genel bilgi aktarımı, silah tanıtımı, nişan alma, tetik ezme ve şarjör doldurma atışsız ve anlatımlı olarak uygulanır. Kalan 5 saati ise poligonda uygulamalı silah atış  eğitimi formatında yapılmaktadır. Silahlı eğitim alacak her kursiyer 15 metre mesafeden 25 adet atış yapacaktır. Eğitimlerin başarılı sayılması için en az 15 isabetli vuruş yapılmalıdır. Çünkü geçer notunuz 60 puandır. Bunun için de 15 atış (her hedefi bulan atış 4 puandır. 15 x 4 = 60 puan yapar.) isabet ettirmeniz yeterli olacaktır.